KONST / Ramar / Ram 15207116
*
nr 1520 7116
Ram
1900-tal, pärlbård, ramens innermått: 43x57 cm, yttermått inklusive ram: 51x65 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 18:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 20:36:33
1
100 kr
5/2 13:18:27
2
150 kr
5/2 22:38:03
3
250 kr
6/2 15:42:21
2
300 kr
6/2 15:46:47
3
400 kr
6/2 18:11:04
4
500 kr
6/2 18:11:51
4
Vinnande bud
6/2 18:12:23
3
500 kr
6/2 18:12:23
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pärlbård ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1520 7116
Ram
1900-tal, pärlbård, ramens innermått: 43x57 cm, yttermått inklusive ram: 51x65 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/1 20:36:33 | 1 | 100 kr |
| 5/2 13:18:27 | 2 | 150 kr |
| 5/2 22:38:03 | 3 | 250 kr |
| 6/2 15:42:21 | 2 | 300 kr |
| 6/2 15:46:47 | 3 | 400 kr |
| 6/2 18:11:04 | 4 | 500 kr |
| 6/2 18:11:51 | 4 | Vinnande bud |
| 6/2 18:12:23 | 3 | 500 kr |
| 6/2 18:12:23 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pärlbård ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29



